Üres oldali szignózás: az FVM is átvette az IM álláspontját; a friss MÜK szabályzatokat is tartalmazza a BÜK „jó gyakorlati” tájékoztatója

Ez a cikk több mint 3 hónapja készült. A benne szereplő információk a megjelenés idején pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A BÜK honlapján a “Praktikus praxis” rovatban, valamint a “Kamarai ügyintézés” menüpontban elérhető az ellenjegyzési “jó gyakorlati” tájékoztató új verziója (v07).

Átvezetésre kerültek a Magyar Ügyvédi Kamara 2018. március 26-i Küldöttgyűlésén elfogadott szabályzatmódosítások. Így az ún. “permanens JÜB-ölés” kérdése megszűnt, ugyanannál az ügyfélnél 30 napig ráhagyatkozhatunk a korábbi saját okirat ellenőrzésünkre. Felkerült a honlapra az IM 2018. január 25-i  állásfoglalása is az “üres oldali szignózással” kapcsolatosan.