Kamaránk
A Budapesti Ügyvédi Kamara a magyar ügyvédség legrégebbi és - mind társadalmi jelentőségét, mind taglétszámát tekintve - talán legjelentősebb köztestülete. A Kamarának, mint a törvény által létrehozott köztestületnek elsődleges célja és feladata az ügyvédek közhitelű nyilvántartása és önigazgatáson alapuló igazgatása.
Csaknem 150 éve a jog és az ügyfelek szolgálatában!
A Budapesti Ügyvédi Kamara több mint 140 éves múltra tekint vissza. Valamennyien büszkék vagyunk arra, hogy olyan köztestület tagjaiként tevékenykedhetünk, amelynek profilját olyan kiválóságok alapozták meg, mint Kossuth Lajos, Deák Ferenc és Eötvös Károly. Tagjaink megőrizték hagyományainkat, de célunk az is, hogy megfeleljünk a XXI. századi kihívásoknak. Sok kollégánk az ügyvédi szakvizsgán túl, akár több posztgraduális végzettséggel is rendelkezik, több nyelvet is jól beszél. Irodáinkban gyorsan teret nyert a modern technológia, és mindenki járatos már az elektronikus eljárásokban. Hivatásunk együtt változik a világgal, amely körülvesz bennünket.
Az ügyvédi tevékenységről szóló 2017. évi LXXVIII. törvény (Üttv.) hatályba lépésének napjával az “ügyvédkényszeres” ügyek, eljárások vagy okirattípusok száma 99-re nőtt, ami – más országok ügyvédi hivatásrendjeinek normatív módon biztosított ügyellátását tekintve – Európában egyedülálló. Ez az ügyfelek szélesebb köre részére szolgálja a kiemelt fontosságú jogügyletek és okiratok biztonságát.
Köszöntjük honlapunkon!
Célunk, hogy honlapunk látogatóit naprakész információkkal lássuk el Kamaránk tevékenységéről, az ügyvédi munkáról, a kapcsolódó jogszabályokról, segítsünk az ügyvédi tevékenységgel kapcsolatos információk közt eligazodni. Reméljük, hogy itt választ találnak a magyar joganyaggal, a közigazgatás és az igazságszolgáltatás működésével kapcsolatos kérdéseikre.
Ugyanakkor kiemelt célunk, hogy tagságunk számára naprakész információval, kézzelfogható segítséggel és valódi elektronikus ügyintézési lehetőséggel szolgáljunk nap mint nap honlapunkon keresztül.
Az ügyvédi tevékenységről szóló 2017. évi LXXVIII. törvény szerint csak az folytathat ügyvédi tevékenységet, aki valamelyik területi ügyvédi kamara tagja. A Budapesti Ügyvédi Kamara a Budapesten praktizáló ügyvédek köztestülete, melynek jelenleg mintegy 8000 tagja van; ez az ország teljes ügyvédi létszámának kb. 60%-a. Ismerje meg tevékenységünket!
Tovább
Kamaránk legfőbb döntéshozó szervezete a közgyűlés, amelyet az ügyvédi kamara teljes tagsága alkot. Kamaránk irányító testületeit és tisztségviselőit négy évenként a Közgyűlés választja. A BÜK elnökségének tagjai az elnök, az elnökhelyettesek, a főtitkár, a titkárok, a vezető fegyelmi biztos és a fegyelmi biztosok, valamint az tagok. Ismerje meg szervezetünket és irányító testületeinket!
Tovább
Kedves lelendő tagunk! Összegyűjtöttük Önnek a tagfelvételi eljárással kapcsolatos információkat. Akár nyomtatványon nyújtja be tagfelvételi kérelmét, akár elektronikus felvételi eljárásban kíván tagjaink sorába lépni, itt minden adatot megtalál! Tagjaink és az érdeklődők itt tájékozódhatnak és egyéb - szünetelés, lemondás stb. - eljárásokról is.
Tovább
A közérdekű és a közérdekből nyilvános adatoknak a Budapesti Ügyvédi Kamara honlapján történő közzétételére vonatkozó kötelezettség az ügyvédi tevékenységről szóló 2017. évi LXXVIII. törvényen, valamint az információs önrendelkezési jogról és az információszabadságról szóló 2011. évi CXII. törvényen alapul. Az adatok közzétételére vonatkozó normákat a "Jogszabályok" menüpont alatt tekintheti meg. Az adatokat a "Közérdekű adatok" menüpont alatt érheti el, amelyek a vonatkozó jogszabályban előírt határidők szerint frissülnek.
Tovább
Kamaránk 2006 óta - évente kétszáznál több jelölti oktatási alkalmat szervezve - sikeresen működteti Ügyvédiskoláját. Célunk, hogy az ifjú ügyvédnemzedék elsajátíthassa azokat a hivatásbeli, szakmai ismereteket, valamint működési normákat, melyeket szakkönyvekből nem lehet megtanulni. Ügyvédiskolánkban a már hosszabb ideje gyakorló kollégáktól lehet megtanulni ezeket a hasznos, gyakorlati tapasztalatokra épülő ismereteket és készségeket. Oldalainkon az ügyvédjelöltek és az érdeklődők megtalálhatják az Ügyvédiskola oktatási tematikáját, az előadások letölthető anyagait, a jogi szakvizsgára előkészítő tanfolyamot tartó oktatási intézmények információs anyagait, valamint a vizsgaeredményeket.
Tovább