Ügyvédjelöltek bizottságának Delegáló Közgyűlése

A Delegáló Közgyűlés helye: Budapesti Ügyvédi Kamara (1054 Budapest, Szemere utca 10.) Fegyelmi tárgyaló, időpontja: 2024. szeptember 27. (péntek) 09:00 és 12:00 óra között.

Meghívó a Delegáló Közgyűlésre (közzététel napja: 2024. szeptember 13.)

Delegálási névjegyzék (2024. augusztus 1., közzététel napja: 2024. szeptember 13.)

A Delegáló Közgyűlés célja az Ügyvédjelöltek bizottsága öt tagjának és három póttagjának Delegáló Közgyűlés általi megválasztása. Delegálni csak személyesen lehet. A delegálásra a delegálás napján a fent megjelölt időtartamban, a Delegálási Bizottság által összeállított szavazólapon van lehetőség. A delegálás során minden delegálásra jogosult öt szavazatot adhat le.

A jelöltállítás az önjelölés módszerével történik. A jelöltség vállalására vonatkozó írásbeli nyilatkozatát a delegálásra jogosult 2024. szeptember 18. napján éjfélig nevének és kamarai azonosító számának feltüntetése mellett írásban közölheti a Delegálási Bizottsággal
a) postai úton a 1363 Budapest, Pf. 61. címen,
b) elektronikus okiratként az ugyvedikamara.hu oldalon a “Hatósági ügyintézés” menüpontban (“Új kérelem kitöltése” – “Ügyvédjelölt” működési forma kiválasztása – “Jelöltségvállalás ügyvédjelölti delegálásra” ügytípus).